דפוס אופסט ודפוס דיגיטלי

כלההבדלים בין שני סוגי ההדפסה המובילים: דפוס אופסט ודפוס דיגיטלי.
כל מה שחשוב לדעת על הדפסה
הדפסה של כרטיסי ביקור, הזמנות לחתונה, פליירים ועוד מודפסים במגוון טכניקות. הדפסה דיגיטלית והדפסת אופסט הן שתי הטכניקות השכיחות ביותר, ומאפינות כ 98% מההדפסות שמתבצעות. לכן במאמר זה נתרכז בהבדלים בין שני סוגי ההדפסה המובילים: דפוס אופסט ודפוס דיגיטלי.

הדפסת אופסט
סוג זה של הדפסה נועד להדפסה בכמויות גדולות בסדר גודל מינימלי של 500 עותקים. בשיטה זאת משתמשים בגלופות הדפסה הנקראות בשפת הדפסים "פלטה". על מנת להדפיס בצבע מלא יש להשתמש בארבע צבעים כחול אדום צהוב ושחור שילוב של ארבעת צבעים אלו מאפשרת ליצור קשת רחבה של צבעים.
כיום רוב ההדפסות מתבצעות באמצעות מכונת דפוס של ארבעה צבעים. יתרונות ההדפסה בדפוס הוא בעלויות נמוכות בכמויות גדולות של הדפסה והשימוש בצבעי פנטון שאינם קיימים בדפוס הדיגיטלי כדוגמת צבע כסף, זהב, כתום תפוז.
שימוש נרחב בדפוס אופסט מתבצע ב בהדפסת פרוספקטים, פליירים, פרוספקטים וכו'.

הדפסה דיגיטלית
כיום יותר ויותר חברות משתמשות בשיטה הדיגיטלית אשר בעתיד אמורה להחליף את דפוס האופסט. בשיטה זאת האינפורמציה של הדמות מועברת ישירות מהמחשב כאינפורמציה דיגיטלית למדפסת.
שיטה זו מיועדת להדפסת כמויות קטנות, פוסטרים , שלטי חוצות ומדבקות.
היתרון של הדפסה דיגיטלית לעומת דפוס אופסט הינו הזמינות, ולוח הזמנים הקצר. עלויות נמוכות בהדפסת כמויות קטנות. יתרון נוסף הוא ההדפסה של מידע משתנה, דהיינו עמודים זהים עם מידע שונה בכל אחד מהעמודים כמו שם פרטי, שם משפחה, וכו.
החיסרון בדפוס דיגיטלי בא לידי ביטוי בהדפסת משטחי צבע מלאים.

כמו כן ישנם מקרים בהן יש צורך במידע משתנה בכמות גדולה מאוד, ועל מנת להוזיל את העלות משלבים את היכולת של המידע המשתנה בדפוס הדיגיטלי ( בעיקר בצבע שחור) והעלות הזולה של הדפסה בדפוס האופסט. יש לציין כי איכות ההדפסה לא תהיה מושלמת כמו הדפסה של מידע משתנה כולו בדפוס דיגיטלי.

 

חדשות ומבצעים

 מבצע!

יעוץ שיווקי חינם

 

 

עיצוב מגזין מפואר לסיום הליגה למקומות עבודה

 

עיצוב חוברת עבור עיריית גדרה לגיוס תרומות עבור הקמת אולם ספורט

 

בימים אלו מיתגנו את חברת "גימורים" העוסקת בגימור מבנים ברמה גבוהה

 

עיצוב הזמנה יוקרתית, לערב התרמה לאופרה הישראלית

 

עיצוב מאזן מפואר לשנת 2016 למאוחדת

 

מיתוג חברה לייצור ממתקים"תופין ממתקים בע"מ"